Metoda AD, czyli Metoda Agnieszki Drummer to mój autorski kurs niemieckiego online zaplanowany na ok. rok samodzielnej nauki. Poniżej znajdziesz często zadawane pytania – kliknij na te, które Cię też dotyczą i przeczytaj odpowiedzi.

Metodę AD znajdziesz na osobnej stronie internetowej, a konkretnie tu: www.metodaAD.pl.

Co konkretnie dostanę po zakupie?

Dostaniesz dostęp do materiałów online (możesz się do nich logować tu: https://metodaad.pl/kokpit/enrolled-courses/.

Cały kurs składa się z 200 lekcji i 160 testów, czyli w sumie z 360 jednostek do przerobienia. Po każdych pięciu lekcjach są cztery obowiązkowe testy powtórkowe.

Każda lekcja składa się z sześciu nowych słówek z tłumaczeniem, przykładów zdań, nagrań słówek i przykładowych zdań oraz różnych wyjaśnień. Kluczowym punktem każdej lekcji jest 20 zdań do samodzielnego tłumaczenia z języka polskiego na niemiecki. W ten sposób uczysz się na własną rękę konstruowania całych wypowiedzi po niemiecku. Do wszystkich ćwiczeń dołączony jest bardzo dokładny klucz (w przypadku bardziej skomplikowanych zdań zdarza się, że do jednego polskiego zdania masz w kluczu kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt różnych wariantów niemieckich – każdy z nich jest prawidłowy).

Oprócz tego w najnowszej wersji Metody AD znajdziesz też specjalne ćwiczenia na rozumienie ze słuchu i na ćwiczenie poprawnej wymowy.

Czym Metoda AD tak bardzo różni się od innych kursów?

Metoda AD to bardzo nietypowe podejście do nauki. Jedną z najbardziej uderzających cech tego kursu jest absolutnie stuprocentowa konsekwencja. Każde słowo i każda konstrukcja jest najpierw wytłumaczona, a dopiero potem “wymagana” od ucznia. Cały kurs jest napisany z taką konsekwencją – od pierwszej lekcji do ostatniego testu.

Drugi niesłychanie ważny fakt to to, że uczeń od samego początku samodzielnie buduje całe zdania (a nie tylko wstawia końcówki lub prawidłowe formy słówek w puste miejsca czy też łączy kreską jakieś A z jakimś B itp.). To od razu daje zaufanie we własne możliwości i przypomina autentyczną komunikację z Niemcami, gdzie przecież chodzi o zdania, wypowiedzi, a nie o końcówki itp.

Dlaczego więc nie ma innych tego typu kusów? Dlatego, że przemyślenie całego materiału w ten sposób to ogromny projekt. Napisanie tego kursu zajęło mi ponad dwa lata i korzystałam przy tym z pomocy kilkudziesięciu “Królików Doświadczalnych”, którzy się na żywo z tego od razu uczyli. Nieporównanie łatwiej, prościej i szybciej jest napisać tradycyjny kurs czy podręcznik.

Czy ten kurs jest odpowiedni akurat dla mnie?

Nie wiem.

Jeśli zaczynasz uczyć się niemieckiego od zera: tak, jest odpowiedni.

Jeśli jesteś na poziomie A1: tak, jest odpowiedni, bo wszsytko sobie usystematyzujesz i wiele zrozumiesz dodatkowo.

Jednak zdarzały się osoby też na poziomie B1, a nawet B2, które z przyjemonścią przerabiały cały kurs, żeby sobie wszsytko powtórzyć i poukładać.