Witamy Nowy Rok 2022 i zapraszamy na nowe kursy niemieckiego!

Zanim wypełnisz poniższą wstępną ankietę dowiedz się więcej o kursach.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Ile kosztuje kurs?

To na ogół pierwsze pytanie ;).

Dwumiesięczny kurs kosztuje 1195 zł, ale cena może być niższa jeśli:

 • kontynuujesz kurs (rabat!)
 • posiadasz pakiet L/XL Akademii AD (rabat!)
 • przedpłacisz za kurs w promocyjnym terminie (rabat!)

Uwaga! Możliwa jest wyłącznie przedpłata za cały kurs, nie ma opcji płatności ratalnych. Jeśli w czasie trwania kursu z jakichś powodów z niego zrezygnujesz, to reszta opłaty jest bezzwrotna (chyba, że skorzystasz z gwarancji zadowolenia, o której piszę w jednym z kolejnych punktów).

Oczywiście można płacić również w euro. Dostaniesz numery kont do przelewu w złotówkach i w euro. Robiąc przelew w euro przelicz waluty wg oficjalnego kursu wymiany danego dnia.

Dopiero zaksięgowanie przelewu (prawie) gwarantuje Ci miejsce na kursie.

Jeśli nie zbierze się 6-osobowa grupa na twoim poziomie i w “twoich” godzinach, to oczywiście 100% przedpłaty dostaniesz przelewem zwrotnym.

W jakich terminach jest kurs i jak długo trwa?

Kurs trwa dwa miesiące, spotkania będą dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne (czyli 90 min) i będą to od stycznia:

 • albo poniedziałki i środy 18.30 – 20.00
 • albo poniedziałki i środy 20.30 – 22.00
 • albo wtorki i czwartki 18.30 – 20.00
 • albo wtorki i czwartki 20.30 – 22.00

W tej chwili nie da się dokładnie powiedzieć, które poziomy (0, A1, A2, B1, B2, C1) będą w których terminach, bo zestawimy grupy dopasowując się do Was – po prostu w jakie dni/godziny będzie najwięcej chętnych na dany poziom nauki. Bierzemy pod uwagę nawet to, jak macie na imię, bo niewygodnie się uczy, gdy w jednej grupie są np. trzy panie Doroty ;).

Każdy poziom, tzn. konkretnie A2, B1, B2 i C1 składa się z czterech dwumiesięcznych modułów. Wyjątkiem jest poziom zerowy/A1. Poziom zerowy prowadzimy przez dwa miesiące, a po tych dwóch miesiącach następują trzy dwumiesięczne moduły A1.
Teoretycznie można też szybciej przejść do wyższej grupy, ale tylko, jeśli zarekomenduje to lektor/ka prowadzący/a Twoje zajęcia, bo on/a najlepiej orientuje się, na jakim etapie nauki jesteś.

 • Początek wszystkich kursów poniedziałkowo-środowych: 7 marca. (zajęcia będą do końca kwietnia.)
 • Początek wszystkich kursów wtorkowo-czwartkowych: 8 marca. (zajęcia będą do końca kwietnia.)

Każdy kurs, tzn. moduł, trwa dwa miesiące. Terminy  kursów/modułów to:

 • październik – listopad 2021
 • styczeń – luty 2022
 • marzec – kwiecień 2022
 • maj – czerwiec 2022
 • (tu: WAKACJE)
 • październik – listopad 2022
 • styczeń – luty 2023
 • itd.

Jeśli więc nie uda ci się dostać miejsca na kurs od stycznia, to kolejna szansa będzie być może od marca.

UWAGA! Nie można sobie już teraz zarezerwować miejsca na żaden z przyszłych kursów, ponieważ pierwszeństwo zapisu na dalsze kursy będą mieli uczestnicy poprzednich kursów. Jeśli ktoś po drodze odpadnie, to oczywiście miejsce się zwolni, jeśli nie – to się nie zwolni. Zapisy na kursy od marca dla dotychczasowych uczniów ruszają 14 lutego, a dla nowych chętnych 20 lub 21 lutego.

Dla kogo konkretnie są kursy?

Dla dorosłych. Nie dlatego, że przemycamy jakieś treści 18+ oczywiście, lecz dlatego, że tematy nauki dla dorosłych (praca, zdrowie, urlop itp.) różnią się zdecydowanie od tematów interesujących dzieci i młodzież (szkoła, spędzanie czasu z rówieśnikami itp.).

Zdecydowanie najwięcej uczniów jest w przedziale wieku 41-50 lat i są to głównie kobiety. Część uczniów jest oczywiście młodsza, a część starsza.

Grupy zerowe “Starter” zaczynamy uczyć od samego początku, do wyższych grup przyporządkowujemy chętnych wstępnie na podstawie testu lub tekstu próbnego. Staramy się dobierać grupy tak, aby poziom w nich był jak najbardziej wyrównany, bo wtedy i lektorowi łatwiej uczyć i Wy dużo bardziej korzystacie (nie nudząc się, że za proste i nie frustrując, że za trudne).

Uczymy posługiwać się językiem praktycznie. Nie chcemy wychować Was na germanistów/lingwistów, lecz chcemy jak najszybciej i jak najskuteczniej umożliwić Wam aktywne używanie języka niemieckiego.

To nie są kursy specjalistyczne (np. dla pielęgniarek czy programistów), tylko oparte na najczęściej używanym słownictwie ogólnym, którego i tak powinien nauczyć się każdy z Was.

Na kursach korzystamy z najlepszych niemieckich podręczników, które uzupełnione są autorskimi materiałami poprawiającymi umiejętności komunikacji.

Kto prowadzi kursy?

Kursy prowadzi kilkunastu zaufanych wykształconych lektorek i lektorów niemieckiego, z którymi współpracuję od lat. Wspólnie ułożyliśmy nowatorski program nauczania, którego głównym celem jest szybkie nauczenie was porozumiewania się (ustnego) po niemiecku.

Fantastyczni nauczyciele są moim największym skarbem, z którego jestem bardzo dumna.

Nadzór merytoryczny nad wszystkimi grupami sprawuję ja, Agnieszka Drummer :). Bardzo wielu chętnych chciałoby się zapisać do mnie na zajęcia indywidualne, ale niestety rzadko się to udaje z powodu ograniczonej ilości godzin na dobę. Dlatego lektorzy współpracujący ze mną bardzo dokładnie wiedzą, czego i jak uczyć, abyście osiągali takie same sukcesy, jakie osiągają moi uczniowie.

Niektórych z lektorów już być może znacie, bo wielu z nich jest też współautorami moich podręczników. To mądrzy, doświadczeni i zaangażowani nauczyciele, bardzo chwaleni przez uczniów. A ja za nich gwarantuję.

Tematy wszystkich kursów będą zawierały słownictwo ogólne, które powinien opanować każdy uczący się niemieckiego, żeby sprawnie się w tym języku porozumiewać. Opieramy się oczywiście na statystykach – najczęściej używanych słowach, zwrotach itd.

Gdzie i jak odbywają się kursy?

W każdej grupie jest pięć do siedmiu osób (najczęściej sześć).

Kursy odbywają się wyłącznie online. Każdy uczestnik dostaje link do swojej grupy i w czasie kursu bliżej poznaje pozostałe pięć osób.

Do udziału w kursie potrzebny jest dostęp do Internetu, optymalnie byłoby, gdyby każdy uczestnik mógł być w czasie lekcji przed komputerem (a nie np. tylko ze smartfonem w ręku). Wszystkie zadania będą pokazywane na ekranie, na małym ekranie smartfona widać to znacznie gorzej, więc nauka jest utrudniona. Oczywiście konieczny jest mikrofon (plus głośnik, a jeszcze lepiej – bo lepiej słychać – słuchawki) i bardzo miłe byłoby też użycie kamerki, bo wtedy mamy większe poczucie wspólnej lekcji, ale nie jest to obowiązkowe.

W czasie lekcji musisz mieć spokój i ciszę. Hałasy w tle, np. telewizor, dzieci itp. bardzo utrudniają naukę i przeszkadzają wszystkim innym uczestnikom.

Kurs, kurs..., a co po kursie?

Po zakończeniu kursu otrzymujesz zaświadczenie o ukończonym kursie – pod warunkiem, że byłaś obecna / byłeś obecny na co najmniej 70% zajęć.

Możesz (ale nie musisz!) się także zapisać na kolejne 2 miesiące nauki. Masz pierwszeństwo rezerwacji miejsca na kontynuację. Wszyscy dotychczasowi uczestnicy mogą się zapisywać zanim oferujemy miejsca nowym chętnym.

Wszystkie dwumiesięczne kursy ruszają od:

 • października 2021
 • stycznia 2022
 • marca 2022
 • maja 2022
 • października 2022

(Grudzień z zasady pozostawiamy wolny od zajęć, bo większość ludzi ma wtedy inne priorytety, wyjazdy, czas z rodziną, Święta itd.
Lipiec, sierpień i wrzesień pozostawiamy wolne na Wasze i nasze wakacje.)

UWAGA! Nie można sobie już teraz zarezerwować miejsca na żaden z przyszłych kursów, ponieważ pierwszeństwo zapisu na dalsze kursy będą mieli uczestnicy poprzednich kursów. Jeśli ktoś po drodze odpadnie, to oczywiście miejsce się zwolni, jeśli nie – to się nie zwolni. Wypełniając poniższą ankietę wyrażasz “wstępnie” chęć dołączenia do kursu od stycznia.

Każdy poziom (A1, A2, B1, B2) składa się w sumie z czterech dwumiesięcznych modułów.
Po przerobieniu wszystkich czterech modułów możesz (jeśli chcesz) podejść do testu końcowego (za dodatkową opłatą) i uzyskać świadectwo ukończenia całego poziomu. Pierwsze testy odbędą się w czerwcu i w lipcu 2022 r.

Czym te kursy na żywo różnią się od Metody AD i Akademii AD?

Metoda AD to kurs wyłącznie online, bez udziału lektora. To ma swoje zalety (możesz go przerabiać kiedy chcesz i jak szybko chcesz), ale także i wady, bo wielu z was poszukuje też “żywego” partnera do rozmowy. Generalnie jedno nie wyklucza drugiego, wręcz przeciwnie, obie formy się dobrze uzupełniają.
Ani kurs na żywo z lektorem nie zastąpi Metody AD ani Metoda AD nie zastąpi kursu z lektorem. To po prostu trochę inna forma nauki.

Akademia AD z kolei to rodzaj subskrypcji na wiele ciekawych materiałów premium uzupełniających (każdy kurs i każdy podręcznik) na różne tematy i jej uczestnicy to moje “VIPy”, o które dbam najbardziej. Zapisanie się do Akademii AD polecam naprawdę każdemu zainteresowanemu niemieckim.

A żeby było do kompletu z “AD”, to istnieje też:
Wydawnictwo AD :), do którego zapraszamy tu: https://wydawnictwoad.pl/

GWARANCJA ZADOWOLENIA

Jesteśmy pewni, że nasze kursy i nasi lektorzy są naprawdę wyjątkowo dobrzy. Po kursie uczestnicy wypełniają anonimową ankietę i szczerze oceniają materiał kursów i swoich lektorów. Wszyscy podają maksymalną ilość punktów. 93% uczniów decyduje się na kontynuację nauki z nami. Pozostałe 7% zmienia plany życiowe, ma jakieś “życiowe zawirowania” (zdrowotne, rodzinne) itp.

Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić GWARANCJĘ ZADOWOLENIA.

Polega ona na tym, że jeśli po aktywnym uczestnictwie w co najmniej połowie kursu stwierdzisz, że jednak kurs Cię nie zadawala, to zwrócimy Ci 100% wpłaty.

Pokażcie nam choćby JEDNĄ inną szkołę językową w Polsce lub na świecie, która byłaby tak przekonana o jakości tego, co oferuje, że dawałaby taką gwarancję!

Co mówią nasi kursanci? Posłuchaj tu: https://agnieszkadrummer.pl/akademia-ad-opinie-o-kursach-niemieckiego-online/

?

Jak się zapisać na kurs?

Zaczekaj, aż pojawi się tu możliwość zapisu. Zapisy rozpoczniemy 20 lub 21 lutego. Kolejna tura kursów rozpocznie się 7 marca i potrwa do końca kwietnia.

Największe szanse na uczestnictwo w kursie mają:
a) uczniowie kontynuujący kurs październikowo-listopadowy
b) posiadacze pakietów L/XL Akademii AD

c) chętni, którzy podają jak najwięcej możliwości czasowych
d) chętni, którzy mają do dyspozycji nie tylko smartfon, ale mogą pracować na komputerze
e) osoby na poziomie od zerowego do A2 (tych osób jest najwięcej i najwygodniej jest nam zestawić właśnie takie grupy).
f) uczniowie poleceni przez aktualnych uczestników kursów (np. członkowie ich rodzin, znajomi)
g) ci z Was, którzy szybko podejmą decyzję i zrobią przelew, bo zainteresowanie kursami jest duże, a ilość miejsc ograniczona.

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WASZE SZYBKIE DECYZJE I ZA WIELKIE ZAINTERESOWANIE KURSAMI!

Aż 93% uczestników z pierwszej tury zdecydowało się uczyć z nami dalej 😀 .  Otwieramy więc od stycznia dodatkowe nowe grupy, aby również innym chętnym dać możliwość wzięcia udziału. 

Kim jestem?

Nazywam się Agnieszka Drummer. Jestem lektorką niemieckiego, wykładowcą akademickim, tłumaczką, autorką kilkudziesięciu bestsellerowych podręczników, na Facebooku prowadzę największą polską stronę o niemieckim (ponad ĆWIERĆ MILIONA fanów). Skoro już tu jesteś, to chciałabym podzielić się z Tobą tym, co może okazać się dla Ciebie dużą wartością - moim doświadczeniem i pozytywnym podejściem do niemieckiego i jego nauki. Jeżeli chcesz otrzymać ode mnie świetne bezpłatne materiały do nauki niemieckiego, zapisz się na mój newsletter.

Newsletter

Bardzo polecam także mój autorski kurs online, który każdy może przerabiać samodzielnie we własnym tempie i w dowolnych godzinach, czyli bez lektora. Kliknij obok i dowiedz się więcej.

Kurs zawiera materiał od samego początku, ale zdarzają się osoby nawet na poziomie B1, które przerabiają go, aby sobie wszystko dobrze usystematyzować i utrwalić.

Przerobienie całego kursu zajmuje przeciętnie ok. roku.

Alternatywą, ale także dobrym uzupełnieniem kursów na poziomie A2-B1 mogą być konwersacje ISD. Kliknij obok, aby dowiedzieć się więcej.