Zapisy na nowe grupy 4 x w roku!

Dowiedz się więcej, zanim zdecydujesz się na kurs!

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Ile kosztuje kurs?

To na ogół pierwsze pytanie ;).

Dwumiesięczny kurs  kosztuje 1299 zł.

Ta cena może być jeszcze niższa jeśli:

Uwaga! Możliwa jest wyłącznie przedpłata za cały kurs, nie ma opcji płatności ratalnych. Jeśli w czasie trwania kursu z jakichś powodów z niego zrezygnujesz, to reszta opłaty jest bezzwrotna (chyba, że skorzystasz z gwarancji zadowolenia, o której piszę w jednym z kolejnych punktów).

Oczywiście można płacić również w euro. Dostaniesz numery kont do przelewu w złotówkach i w euro. Robiąc przelew w euro przelicz waluty wg oficjalnego kursu wymiany danego dnia.

Dopiero zaksięgowanie przelewu (prawie) gwarantuje Ci miejsce na kursie.

Jeśli nie zbierze się grupa na twoim poziomie i w “twoich” dniach/godzinach, to oczywiście 100% przedpłaty dostaniesz przelewem zwrotnym. Dodatkowo – na pocieszenie – dostaniesz również w prezencie kod rabatowy na książki do nauki niemieckiego.

W jakich terminach jest kurs i jak długo trwa?

Kurs trwa na ogół dwa miesiące, spotkania będą dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne (czyli 90 min) i są to:

 • albo poniedziałki i środy 8.30 – 10.00
 • albo poniedziałki i środy 10.30 – 12.00
 • albo poniedziałki i środy 18.30 – 20.00
 • albo poniedziałki i środy 20.30 – 22.00
 • albo wtorki i czwartki 8.30 – 10.00
 • albo wtorki i czwartki 10.30 – 12.00
 • albo wtorki i czwartki 18.30 – 20.00
 • albo wtorki i czwartki 20.30 – 22.00

W tej chwili nie da się dokładnie powiedzieć, które poziomy (0, A1, A2, B1, B2) będą w których terminach, bo zestawimy grupy dopasowując się do Was – po prostu w jakie dni/godziny będzie najwięcej chętnych na dany poziom nauki. Bierzemy pod uwagę nawet to, jak macie na imię, bo niewygodnie się uczy, gdy w jednej grupie są np. trzy panie Doroty ;).

Każdy poziom, tzn. konkretnie A2, B1, B2 składa się z czterech dwumiesięcznych modułów. Wyjątkiem jest poziom zerowy/A1. Poziom zerowy prowadzimy przez dwa miesiące, a po tych dwóch miesiącach następują trzy dwumiesięczne moduły A1.
Teoretycznie można też szybciej przejść do wyższej grupy, ale tylko, jeśli zarekomenduje to lektor/ka prowadzący/a Twoje zajęcia, bo on/a najlepiej orientuje się, na jakim etapie nauki jesteś.

Każdy kurs, tzn. moduł, trwa dwa miesiące. Jeśli w grupach jest mniej osób (tzn. 3, 4 lub 5 zamiast planowanych sześciu), to ilość zajęć jest proporcjonalnie mniejsza, ponieważ wtedy w mniejszej grupie nauka idzie wszystkim szybciej.

Terminy  kursów/modułów to:

 • październik – listopad 2021
 • styczeń – luty 2022
 • marzec – kwiecień 2022
 • maj – czerwiec 2022
 • (tu: WAKACJE)
 • październik – listopad 2022
 • styczeń – luty 2023
 • itd.

Jeśli więc nie udało ci się dostać miejsca na kurs, to kolejna szansa będzie być może dwa miesiące później.

UWAGA! Nie można sobie już teraz zarezerwować miejsca na żaden z przyszłych kursów, ponieważ pierwszeństwo zapisu na dalsze kursy będą mieli uczestnicy poprzednich kursów. Jeśli ktoś po drodze odpadnie, to oczywiście miejsce się zwolni, jeśli nie – to się nie zwolni. 

Konkretne dni kursów na rok szkolny 2022/2023:

(zielone: kursy w poniedziałki i środy, fioletowe: kursy we wtorki i czwartki)

To jest wstępny plan przykładowej grupy z sześcioma uczniami – cztery dwumiesięczne moduły od października 2022 r. do czerwca 2023 r. Jeśli grupa jest mniejsza, to każdy moduł trwa odpowiednio krócej.

Zdarza się, że np. lektor(ka) zachoruje lub ma w danym terminie spotkanie, którego nie da się przełożyć (np. radę pedagogiczną w szkole, w której pracuje itp.). Wtedy oczywiście nie tracicie zajęć, lecz są one przekładane na najbliższy możliwy termin. Powyższe daty należy więc traktować na 90%, a nie na 100%.

Dla kogo konkretnie są kursy?

Dla dorosłych. Nie dlatego, że przemycamy jakieś treści 18+ oczywiście, lecz dlatego, że tematy nauki dla dorosłych (praca, zdrowie, urlop itp.) różnią się zdecydowanie od tematów interesujących dzieci i młodzież (szkoła, spędzanie czasu z rówieśnikami itp.).

Zdecydowanie najwięcej uczniów jest w przedziale wieku 41-50 lat i są to głównie kobiety. Część uczniów jest oczywiście młodsza, a część starsza.

Grupy zerowe “Starter” zaczynamy uczyć od samego początku, do wyższych grup przyporządkowujemy chętnych wstępnie na podstawie testu lub tekstu próbnego. Staramy się dobierać grupy tak, aby poziom w nich był jak najbardziej wyrównany, bo wtedy i lektorowi łatwiej uczyć i Wy dużo bardziej korzystacie (nie nudząc się, że za proste i nie frustrując, że za trudne).

Uczymy posługiwać się językiem praktycznie. Nie chcemy wychować Was na germanistów/lingwistów, lecz chcemy jak najszybciej i jak najskuteczniej umożliwić Wam aktywne używanie języka niemieckiego.

To nie są kursy specjalistyczne (np. dla pielęgniarek czy programistów), tylko oparte na najczęściej używanym słownictwie ogólnym, którego i tak powinien nauczyć się każdy z Was.

Na kursach korzystamy z najlepszych niemieckich podręczników, które uzupełnione są autorskimi materiałami poprawiającymi umiejętności komunikacji.

Kto prowadzi kursy?

Kursy prowadzi kilkunastu zaufanych wykształconych lektorek i lektorów niemieckiego, z którymi współpracuję od lat. Wspólnie ułożyliśmy nowatorski program nauczania, którego głównym celem jest szybkie nauczenie was porozumiewania się (ustnego) po niemiecku.

Fantastyczni nauczyciele są moim największym skarbem, z którego jestem bardzo dumna.

Nadzór merytoryczny nad wszystkimi grupami sprawuję ja, Agnieszka Drummer :). Bardzo wielu chętnych chciałoby się zapisać do mnie na zajęcia indywidualne, ale niestety rzadko się to udaje z powodu ograniczonej ilości godzin na dobę. Dlatego lektorzy współpracujący ze mną bardzo dokładnie wiedzą, czego i jak uczyć, abyście osiągali takie same sukcesy, jakie osiągają moi uczniowie.

Niektórych z lektorów już być może znacie, bo wielu z nich jest też współautorami moich podręczników. To mądrzy, doświadczeni i zaangażowani nauczyciele, bardzo chwaleni przez uczniów. A ja za nich gwarantuję.

Współpracuje ze mną w sumie kilkanaście lektorek i lektorów. Praktycznie zawsze po zakończeniu jednego modułu uczniowie chcą się zapisać na kolejny moduł koniecznie do tego samego lektora. To oczywiście najlepsza możliwa opinia o każdym lektorze. Jednak czasami po prostu nie da rady zrealizować Waszych chęci, bo lektorzy mają najczęściej też inne obowiązki (wykładają na wyższych uczelniach lub w szkołach itd.) i grafik ich dostępności się zmienia. Najczęściej osoba przeniesiona do grupy z innym lektorem ze zdumieniem stwierdza, że on też jest wspaniały. Generalnie warto się uczyć z różnymi lektorami, bo w normalnym życiu też będziecie się spotykać z różnymi niemieckojęzycznymi osobami, różną wymową, różnym akcentem itd.

Tematy wszystkich kursów będą zawierały słownictwo ogólne, które powinien opanować każdy uczący się niemieckiego, żeby sprawnie się w tym języku porozumiewać. Opieramy się oczywiście na statystykach – najczęściej używanych słowach, zwrotach itd.

Gdzie i jak odbywają się kursy?

W każdej grupie są co najmniej trzy osoby, a maksymalnie siedem osób ( choć staramy się nie przekraczać sześciu).

Kursy odbywają się wyłącznie online. Każdy uczestnik dostaje link do swojej grupy i w czasie kursu bliżej poznaje pozostałe osoby.

Do udziału w kursie potrzebny jest dostęp do Internetu, optymalnie byłoby, gdyby każdy uczestnik mógł być w czasie lekcji przed komputerem (a nie np. tylko ze smartfonem w ręku). Wszystkie zadania będą pokazywane na ekranie, na małym ekranie smartfona widać to znacznie gorzej, więc nauka jest utrudniona. Oczywiście konieczny jest mikrofon (plus głośnik, a jeszcze lepiej – bo lepiej słychać – słuchawki) i bardzo miłe byłoby też użycie kamerki, bo wtedy mamy większe poczucie wspólnej lekcji, ale nie jest to obowiązkowe.

Nasi lektorzy pracują na różnych platformach online (skype, zoom, teams, google meets). Konkretny link do swoich zajęć dostaniesz bezpośrednio od swojego lektora lub lektorki.

W czasie lekcji musisz mieć spokój i ciszę. Hałasy w tle, np. telewizor, dzieci itp. bardzo utrudniają naukę i przeszkadzają wszystkim innym uczestnikom.

Jeśli zdarzy Ci się opuszczenie którychś zajęć (czego nie polecamy!), to oczywiście dostaniesz mailem wszystkie materiały, które były przerabiane na tej lekcji.

Wszystkie materiały do nauki dostajecie oczywiście od nas online. Jeśli ktoś chce, to można sobie oczywiście dodatkowo kupić też podręcznik w wersji papierowej.

Dodatkowo, jeśli ktoś chciałby mieć “w ręku” najważniejsze niemieckie słówka wymagane na każdy poziom nauki, polecamy Kalendarniki.

Kurs, kurs..., a co po kursie?

Po zakończeniu kursu otrzymujesz zaświadczenie o ukończonym kursie – pod warunkiem, że byłaś obecna / byłeś obecny na co najmniej 70% zajęć.

Możesz (ale nie musisz!) się także zapisać na kolejny moduł nauki. Masz pierwszeństwo rezerwacji miejsca na kontynuację. Oferujemy kursy na poziomach od poziomu zerowego (starter) do poziomu B2 włącznie.

Kursy ruszają od:

 • października 2021
 • stycznia 2022
 • marca 2022
 • maja 2022
 • października 2022
 • stycznia 2023
 • marca 2023
 • maja 2023
 • października 2023
 • itd.

(Większość grudnia z zasady pozostawiamy wolne od zajęć, bo większość ludzi ma wtedy inne priorytety, wyjazdy, czas z rodziną, Święta itd.
Lipiec, sierpień i wrzesień pozostawiamy wolne na Wasze i nasze wakacje.)

UWAGA! Nie można sobie już teraz zarezerwować miejsca na żaden z przyszłych kursów, ponieważ pierwszeństwo zapisu na dalsze kursy będą mieli uczestnicy poprzednich kursów. Jeśli ktoś po drodze odpadnie, to oczywiście miejsce się zwolni, jeśli nie – to się nie zwolni. 

Każdy poziom znajomości języka niemieckiego (A1, A2, B1, B2) składa się w sumie z czterech dwumiesięcznych modułów.
Po przerobieniu wszystkich czterech modułów możesz (jeśli chcesz) podejść do szczegółowego egzaminu końcowego (za dodatkową opłatą) i uzyskać świadectwo ukończenia całego poziomu. 

Czym te kursy na żywo różnią się od Metody AD i Akademii AD?

Metoda AD (metodaad.pl) to kurs wyłącznie online, bez udziału lektora. To ma swoje zalety (możesz go przerabiać kiedy chcesz i jak szybko chcesz), ale także i wady, bo wielu z was poszukuje też “żywego” partnera do rozmowy. Generalnie jedno nie wyklucza drugiego, wręcz przeciwnie, obie formy się dobrze uzupełniają.
Ani kurs na żywo z lektorem nie zastąpi Metody AD ani Metoda AD nie zastąpi kursu z lektorem. To po prostu trochę inna forma nauki.

Akademia AD z kolei to rodzaj subskrypcji na wiele ciekawych materiałów premium uzupełniających (każdy kurs i każdy podręcznik) na różne tematy i jej uczestnicy to moje “VIPy”, o które dbam najbardziej. Zapisanie się do Akademii AD polecam naprawdę każdemu zainteresowanemu niemieckim. Posiadanie Pakietu L lub XL Akademii AD daje też zniżkę na każdy moduł kursu.

A żeby było do kompletu z “AD”, to istnieje też:
Wydawnictwo AD :), do którego zapraszamy tu: https://wydawnictwoad.pl/

GWARANCJA ZADOWOLENIA

Jesteśmy pewni, że nasze kursy i nasi lektorzy są naprawdę wyjątkowo dobrzy. Po kursie uczestnicy wypełniali anonimową ankietę i szczerze oceniali materiał kursów i swoich lektorów. Wszyscy podawali maksymalną ilość punktów. Ponad 90% uczniów decyduje się na kontynuację nauki z nami. Pozostali zmieniają plany życiowe, ma jakieś “życiowe zawirowania” (zdrowotne, rodzinne) itp.

Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić GWARANCJĘ ZADOWOLENIA.

Polega ona na tym, że jeśli po aktywnym uczestnictwie w co najmniej połowie kursu stwierdzisz, że jednak kurs Cię nie zadawala, to zwrócimy Ci 100% wpłaty.

Pokażcie nam choćby JEDNĄ inną szkołę językową w Polsce lub na świecie, która byłaby tak przekonana o jakości tego, co oferuje, że dawałaby taką gwarancję!

Co mówią nasi kursanci? Posłuchaj tu: https://agnieszkadrummer.pl/akademia-ad-opinie-o-kursach-niemieckiego-online/

Co mówią nasi uczniowie? Posłuchaj tu!
?

Jak się zapisać na kurs?

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WASZE SZYBKIE DECYZJE I ZA OGROMNE ZAINTERESOWANIE KURSAMI!

Ponad  90% uczestników po swoim pierwszym kursie/module
decyduje się kontynuować naukę w Akademii AD.

Kim jestem?

Nazywam się Agnieszka Drummer. Jestem lektorką niemieckiego, wykładowcą akademickim, tłumaczką, autorką kilkudziesięciu bestsellerowych podręczników, na Facebooku prowadzę największą polską stronę o niemieckim (ponad ĆWIERĆ MILIONA fanów). Skoro już tu jesteś, to chciałabym podzielić się z Tobą tym, co może okazać się dla Ciebie dużą wartością - moim doświadczeniem i pozytywnym podejściem do niemieckiego i jego nauki. Jeżeli chcesz otrzymać ode mnie świetne bezpłatne materiały do nauki niemieckiego, zapisz się na mój newsletter.

Newsletter

Bardzo polecam także mój autorski kurs online, który każdy może przerabiać samodzielnie we własnym tempie i w dowolnych godzinach, czyli bez lektora. Kliknij obok i dowiedz się więcej.

Kurs zawiera materiał od samego początku, ale zdarzają się osoby nawet na poziomie B1, które przerabiają go, aby sobie wszystko dobrze usystematyzować i utrwalić.

Przerobienie całego kursu zajmuje przeciętnie ok. roku.