Zaczynamy nowy rok szkolny 2021/2022 i zapraszamy na nowe kursy niemieckiego!

Zanim wypełnisz poniższą wstępną ankietę dowiedz się więcej o kursach.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Ile kosztuje kurs?

To na ogół pierwsze pytanie ;).

Są cztery różne ceny na kursy rozpoczynające się w październiku:

  Bez pakietu L/XL Akademii AD Posiadacze pakietu L lub XL Akademii AD
Zapłata za kurs w sierpniu 1049 zł 949 zł
Zapłata za kurs we wrześniu 1099 zł 999 zł

Aktualni uczestnicy Akademii AD (L/XL) płacą więc mniej niż 30 zł za jedną lekcję, jeśli przelew za kurs dotrze w sierpniu.

Cały kurs obejmuje 32 godziny lekcyjne, czyli 16 spotkań po 90 min. Za jedną godzinę lekcyjną wychodzi w najtańszym wariancie 29 zł, a w najdroższym 34 zł.

Uwaga! Możliwa jest wyłącznie przedpłata za cały kurs, nie ma opcji płatności ratalnych. Jeśli w czasie trwania kursu z jakichś powodów z niego zrezygnujesz, to reszta opłaty jest bezzwrotna.

Czy można płacić w euro? Oczywiście!

Numery kont do przelewu (złotówek lub euro) dostaniesz dopiero, gdy zostaniesz zakwalifikowana/-y na kurs.

Dopiero zaksięgowanie przelewu gwarantuje Ci miejsce na kursie.

Jeśli nie zbierze się 6-osobowa grupa na twoim poziomie i w “twoich” godzinach, to oczywiście 100% przedpłaty dostaniesz przelewem zwrotnym.

W jakich terminach jest kurs i jak długo trwa?

Kurs trwa dwa miesiące, spotkania będą dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne (czyli 90 min) i będą to:

 • albo poniedziałki i środy 18.30 – 20.00
 • albo poniedziałki i środy 20.30 – 22.00
 • albo wtorki i czwartki 18.30 – 20.00
 • albo wtorki i czwartki 20.30 – 22.00

W ciągu całego kursu (czyli dwóch miesięcy) są więc dokładnie 32 godziny lekcyjne po 45 min.

W tej chwili nie da się dokładnie powiedzieć, które poziomy (0, A1, A2, B1, B2, C1) będą w których terminach, bo zestawimy grupy dopasowując się do Was – po prostu w jakie dni/godziny będzie najwięcej chętnych na dany poziom nauki. Bierzemy pod uwagę nawet to, jak macie na imię, bo niewygodnie się uczy, gdy w jednej grupie są np. trzy panie Doroty ;).

 • Początek kursów poniedziałkowo-środowych: 4 października.
 • Początek kursów wtorkowo-czwartkowych: 5 października.

Każdy kurs trwa dwa miesiące. Terminy  kursów to:

 • październik – listopad 2021
 • styczeń – luty 2022
 • marzec – kwiecień 2022
 • maj – czerwiec 2022

Jeśli więc nie uda ci się dostać miejsca na kurs od października, to kolejna szansa będzie być może od stycznia.

UWAGA! Nie można sobie już teraz zarezerwować miejsca na żaden z przyszłych kursów, ponieważ pierwszeństwo zapisu na dalsze kursy będą mieli uczestnicy poprzednich kursów. Jeśli ktoś po drodze odpadnie, to oczywiście miejsce się zwolni, jeśli nie – to się nie zwolni. W tej chwili można było zapisywać się wyłącznie na pierwszą edycję kursów od października, ale niestety wszystkie miejsca są już zajęte.

Dla kogo konkretnie są kursy?

Dla dorosłych. Nie dlatego, że przemycamy jakieś treści 18+ oczywiście, lecz dlatego, że tematy nauki dla dorosłych (praca, zdrowie, urlop itp.) różnią się zdecydowanie od tematów interesujących dzieci i młodzież (szkoła, spędzanie czasu z rówieśnikami itp.).

Zdecydowanie najwięcej uczniów jest w przedziale wieku 41-50 lat i są to głównie kobiety. Część uczniów jest oczywiście młodsza, a część starsza.

Grupy zerowe zaczynamy uczyć od samego początku, do wyższych grup przyporządkowujemy chętnych wstępnie na podstawie przysłanego tekstu próbnego. Staramy się dobierać grupy tak, aby poziom w nich był jak najbardziej wyrównany, bo wtedy i lektorowi łatwiej uczyć i Wy dużo bardziej korzystacie (nie nudząc się, że za proste i nie frustrując, że za trudne).

Uczymy posługiwać się językiem praktycznie. Nie chcemy wychować Was na germanistów/lingwistów, lecz chcemy jak najszybciej i jak najskuteczniej umożliwić Wam aktywne używanie języka niemieckiego.

To nie są kursy specjalistyczne (np. dla pielęgniarek czy programistów), tylko oparte na najczęściej używanym słownictwie ogólnym, którego i tak powinien nauczyć się każdy z Was.

Kto prowadzi kursy?

Kursy prowadzą zaufani wykształceni lektorzy niemieckiego, z którymi współpracuję od lat. Wspólnie ułożyliśmy nowatorski program nauczania, którego głównym celem jest szybkie nauczenie was porozumiewania się (ustnego) po niemiecku.

Opiekunką wszystkich grup i nadzorującą wszystko jestem ja, Agnieszka Drummer :). Bardzo wielu chętnych chciałoby się zapisać do mnie na zajęcia indywidualne, ale niestety rzadko się to udaje z powodu ograniczonej ilości godzin na dobę. Dlatego lektorzy współpracujący ze mną bardzo dokładnie wiedzą, czego i jak uczyć, abyście osiągali takie same sukcesy, jakie osiągają moi uczniowie.

Niektórych z lektorów już być może znacie, bo większość z nich jest też współautorami moich podręczników. To mądrzy, zaangażowani nauczyciele, bardzo chwaleni przez uczniów. A ja za nich gwarantuję.

Tematy wszystkich kursów będą zawierały słownictwo ogólne, które powinien opanować każdy uczący się niemieckiego, żeby sprawnie się w tym języku porozumiewać. Opieramy się oczywiście na statystykach – najczęściej używanych słowach, zwrotach itd.

Gdzie i jak odbywają się kursy?

W każdej grupie będzie sześć osób.

Kursy są wyłącznie online i będą prowadzone na platformie zoom. Każdy uczestnik dostaje link do swojej grupy i w czasie kursu bliżej poznaje pozostałe pięć osób.

Do udziału w kursie potrzebny jest dostęp do Internetu, optymalnie byłoby, gdyby każdy uczestnik mógł być w czasie lekcji przed komputerem (a nie np. tylko ze smartfonem w ręku). Wszystkie zadania będą pokazywane na ekranie, na małym ekranie smartfona widać to znacznie gorzej, więc nauka jest utrudniona. Oczywiście konieczny jest mikrofon (plus głośnik, a jeszcze lepiej – bo lepiej słychać – słuchawki) i bardzo miłe byłoby też użycie kamerki, ale nie jest to obowiązkowe.

W czasie lekcji musisz mieć spokój i ciszę. Hałasy w tle, np. telewizor, dzieci itp. bardzo utrudniają naukę i przeszkadzają wszystkim innym uczestnikom.

Pomiędzy spotkaniami na żywo trzeba będzie odrabiać prace domowe, które czasem również będą wymagały połączenia się z innym uczestnikiem kursu.

Wszystkie materiały dostajecie od nas w cenie kursu, nie trzeba dodatkowo kupować podręczników.

Kurs, kurs..., a co po kursie?

Po zakończeniu kursu otrzymujesz certyfikat o ukończonym kursie.

Możesz (ale nie musisz!) się także zapisać na kolejne 2 miesiące nauki.

Wszystkie dwumiesięczne kursy ruszają od:

 • października 2021
 • stycznia 2022
 • marca 2022
 • maja 2022

(Zdecydowaliśmy, że grudzień pozostawiamy wolny od zajęć, bo większość ludzi ma wtedy inne priorytety, wyjazdy, czas z rodziną, Święta itd.)

Jeśli więc nie uda ci się dostać miejsca na kurs od października, to kolejna szansa będzie być może od stycznia. Aby w ogóle mieć szansę na miejsce wypełnij poniższą ankietę.

UWAGA! Nie można sobie już teraz zarezerwować miejsca na żaden z przyszłych kursów, ponieważ pierwszeństwo zapisu na dalsze kursy będą mieli uczestnicy poprzednich kursów. Jeśli ktoś po drodze odpadnie, to oczywiście miejsce się zwolni, jeśli nie – to się nie zwolni. W tej chwili miejsc na  kursy od października już nie ma, ale opłaca się spróbować powalczyć o miejsce w kolejnej turze naborów od stycznia.

Czym te kursy różnią się od Metody AD i Akademii AD?

Metoda AD to kurs wyłącznie online, bez udziału lektora. To ma swoje zalety (możesz go przerabiać kiedy chcesz i jak szybko chcesz), ale także i wady, bo wielu z was poszukuje też “żywego” partnera do rozmowy. Generalnie jedno nie wyklucza drugiego. Ani kurs na żywo z lektorem nie zastąpi Metody AD ani Metoda AD nie zastąpi kursu z lektorem. To po prostu trochę inna forma nauki.

Akademia AD to wiele ciekawych materiałów premium uzupełniających (każdy kurs i każdy podręcznik) na różne tematy i jej uczestnicy to moje “VIPy”, o które dbam najbardziej. Zapisanie się do Akademii AD polecam naprawdę każdemu zainteresowanemu niemieckim.

Jak się zapisać na kurs?

 1. Wypełnij poniższą ankietę.
 2. Zaczekaj niestety aż do grudnia, aż będziemy wiedzieć, ile osób z kursów październikowo-listopadowych będzie kontynuowało naukę od stycznia.
 3. Jeśli zwolni się jakieś miejsce lub jeśli chętnych na danym poziomie będzie tak dużo, że powstaną nowe grupy, dostaniesz maila przypominającego z zapytaniem, czy Twoje plany się nie zmieniły. Sprawdzaj regularnie wiadomości w spamie, niestety zdarzało się, że tam właśnie trafiały informacje.
 4. Jeśli nie zaczynasz nauki niemieckiego od zera, to dostaniesz temat do napisania krótkiego tekstu po niemiecku, abyśmy się upewnili, że dołączamy cię do właściwej grupy. Jeśli Twoje wypracowanie bardzo odbiega od podanego poziomu, wtedy ewentualnie zaproponujemy niższą lub wyższą grupę.
 5. Po odesłaniu tekstu dostaniesz numer konta do przedpłaty za kurs.
 6. W momencie zaksięgowania twojej wpłaty masz prawie pewność, że weźmiesz udział w kursie. “Prawie”, bo np. inni uczestnicy mogą się w ostatniej chwili wycofać i jednak nie zrobić przelewu, w związku z czym nie powstanie nowa grupa. Oczywiście w takim wypadku całą sumę otrzymasz przelewem zwrotnym.
 7. PS
  Największe szanse na uczestnictwo w kursie mają:
  a) posiadacze pakietów L/XL Akademii AD
  b) chętni, którzy podają możliwie dużo możliwości czasowych
  c) chętni, którzy mają do dyspozycji nie tylko smartfon, ale mogą pracować na komputerze
  d) osoby na poziomie od zerowego do A2 (tych osób jest najwięcej i najwygodniej jest nam zestawić właśnie kilka takich grup).
  d) ci z Was, którzy szybko podejmą decyzję i zrobią przelew, bo zainteresowanie kursami jest duże, a ilość miejsc ograniczona.
 8. (Aktualizacja 17 września). Wszystkie miejsca na kursy październik-listopad są już zajęte.
  Jednak mimo to opłaca się wypełnić poniższą ankietę, bo wtedy znajdziesz się na liście rezerwowej i będziesz mieć też pierwszeństwo zapisu przy kolejnej turze kursów, czyli od stycznia.

Od października nie ruszy ani grupa B2 ani C1, bo na te poziomy jest najmniej chętnych i trudno jest zestawić grupę na możliwie podobnym poziomie. Jednak jest realna szansa, że takie grupy rozpoczną naukę w styczniu lub najpóźniej w marcu, więc warto się zgłaszać, żeby być na liście chętnych!

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WASZE SZYBKIE DECYZJE I ZA WIELKIE ZAINTERESOWANIE KURSAMI! DZIĘKI WASZEMU POŚPIECHOWI MOŻEMY TERAZ WSZYSTKO DOSKONALE ZAPLANOWAĆ I PRZYGOTOWAĆ. Z GÓRY OBIECUJĘ, ŻE KURSY BĘDĄ ŚWIETNE 🙂.