“Chciałabym się z Panią uczyć niemieckiego, ile to kosztuje?” – to pytanie, które czytam chyba najczęściej w Waszych mailach czy wiadomościach na FB.

To pytanie przypomina pytanie typu “jakie spodnie mam sobie kupić?”. Jest zbyt ogólne, żeby udzielić odpowiedzi jednym zdaniem czy wręcz jedną cyfrą.

Dlatego wyjaśniam wszystkie opcje po kolei:

 

1.

Na Facebooku znajdziesz największą w Polsce społeczność osób uczących się języka niemieckiego. Założyłam tę stronę w 2009 roku i od tego czasu służy setkom tysięcy chętnych do bezpłatnej nauki niemieckiego.

Niedawno powstała też specjalna bezpłatna grupa na Facebooku, w której codziennie uczymy się niemieckich słówek według ich częstotliwości użycia w języku niemieckim.

2.

Najtańszą nauką jest oglądanie moich wykładów na YouTube. Niektóre są dostępne dla wszystkich, niektóre wyłącznie dla uczestników Akademii AD. Ale nawet te ogólnie dostępne są ciekawe – ucz się za darmo!

3.

Świetnym, a na dodatek bezpłatnym sposobem poznania, jak ja podchodzę do niemieckiego i jego nauczania jest zapisanie się na mój darmowy newsletter. Najpierw dostajesz bezpłatne materiały do niemieckiego. Potem po prostu przestaną przychodzić lub zapiszesz się do Akademii AD (to kosztuje jedną złotówkę dziennie).

4.

Wyższym stopniem zwykłego newslettera jest Akademia AD. To elitarna grupa osób, dla których “staram się bardziej”. Uczestnicy Akademii AD dostają więcej materiałów, materiały dla nich są obszerniejsze i przede wszystkim dostarczane bardzo regularnie. Prowadzę też specjalne webinary tylko dla AAD. Mają oni też różne zniżki, promocje itd. To  bardzo niewielki wydatek, a korzyść ogromna.

5.

Możesz kupić sobie któryś (lub któreś) z moich podręczników. Ich wady i zalety i w ogóle informacje, czym się różnią i dla kogo konkretnie są napisane znajdziesz klikając na przycisk obok. W tabeli znajdziesz również informacje, gdzie można te książki kupić.

To jednorazowy wydatek rzędu kilkudziesięciu zł.

6.

Metoda AD, czyli Metoda Agnieszki Drummer, to mój bardzo rozbudowany kurs online od początku. To w sumie 360 jednostek do przerobienia (200 lekcji plus 160 testów), obliczonych na ok. rok samodzielnej nauki.

Metoda AD “funkcjonuje” z wielkim powodzeniem nieprzerwanie od 2012 r. Jej objętość i szczegółowość jest nieporównywalnie większa niż któregokolwiek z podręczników. Jedną z jej głównych zalet jest stuprocentowa konsekwencja, czyli prowadzenie ucznia “za rączkę” dosłownie od pierwszego do ostatniego wyrazu. Spróbuj i zobacz sam(a), pierwsze trzy lekcje są dostępne za symboliczną złotówkę. Kliknij na przycisk obok, tu po lewej stronie.
Do Metody AD dostajesz dostęp natychmiast po zaksięgowaniu płatności. Masz 24 miesiące, aby przerobić ją do końca, ale większość z Was robi to w połowę tego czasu, czyli ok. 12 miesięcy. Konkretne tempo pracy ustalasz sam(a).

7.

Kliknij na przycisk obok. Znajdziesz tam jeszcze różne inne oferty, o których nie ma sensu pisać oddzielnie. Internetowy kurs niemieckiego dla Opiekunek Osób Starszych w Niemczech, testy sprawdzające dokładnie, na jakim poziomie niemieckiego jesteś, codzienne przypominajki do niemieckiego itd. itp.

8.

Tak. Uczę też indywidualnie online, czyli  konkretnie przez skype. Na każdym poziomie. Moja aktualna stawka za 45 min indywidualnej nauki wynosi 33 euro lub 150 zł. Jednak dość trudno jest znaleźć terminy. Nie uczę w weekendy (czyli od piątku do niedzieli włącznie). Wszystkie wieczory mam notorycznie zajęte. Nie uczę przed 11 rano (zdarza mi się uczyć przez skype dosłownie do północy, niektórzy mają czas dopiero późnym wieczorem, a potem czasem jeszcze piszę książki). Gdy zaczynam kogoś uczyć, to trwa to na ogół co najmniej ok. roku (ale nie dłużej niż 3-5 lat, bo wtedy ten ktoś już jest “nauczony”). Mam kilku – kilkunastu stałych uczniów i przez te wszystkie okoliczności razem wzięte naprawdę stosunkowo trudno jest znaleźć się na ich liście, ale czasami jakieś miejsce się zwalnia. Współpracuję z kilkoma innymi świetnymi germanistkami, w razie czego mogę polecić kogoś innego.

9.

Odbywają się także świetne kursy online na żywo w małych grupach. Wprawdzie nie ja jestem lektorką, tylko mój zespół lektorów, ale są to świetnie przeszkoleni profesjonaliści i wszystko ustalamy razem. Kursy są bardzo skuteczne, fajnie i na dodatek niedrogie. Kliknij obok, żeby dowiedzieć się więcej.

10.

Najnowszy projekt: Instagram :)!

Pokochaj.niemiecki

Ucz się po prostu codziennie, smartfon zawsze masz ze sobą.