AGNIESZKA DRUMMER

Germanistka, lektorka, autorka podręczników
 

KIM JESTEM?

Nazywam się Agnieszka Drummer.

Ukończyłam dwa kierunki studiów, jeden w Niemczech (tłumacz przysięgły), gdzie mieszkałam przez ponad 20 lat, drugi w Polsce (pedagogika; specjalizacja: edukacja medialna). Kocham język niemiecki i jest duża szansa, że Ty go ze mną również polubisz.

Jestem lektorką niemieckiego, tłumaczką przysięgłą, wykładowcą akademickim, autorką kilkudziesięciu bestsellerowych podręczników, na Facebooku prowadzę największą polską stronę o języku niemieckim (“JĘZYK NIEMIECKI”, ponad ćwierć miliona fanów). Skoro już tu jesteś, to chciałabym podzielić się z Tobą tym, co może okazać się dla Ciebie dużą wartością – moim doświadczeniem i pozytywnym podejściem do niemieckiego i jego nauki. Jeżeli chcesz otrzymać ode mnie najwięcej wartości, zapisz się na bezpłatny newsletter. Ten newsletter to niewielkie porcje ciekawych materiałów do nauki niemieckiego. Wypróbuj je, naprawdę warto 🙂 .

Uczniowie na mój temat:

Agnieszka jest najlepszym nauczycielem jakiego można sobie wyobrazić – potrafi przekazać wiedzę dostosowując się do Twojego poziomu i umiejętności oraz sposobu percepcji, jest kreatywna, niezwykle sympatyczna, potrafi skutecznie motywować, wychodzi z ciekawymi pomysłami urozmaicającymi proces nauki.
Gdyby szkoły dysponowały taką kadrą to czas nauki skróciłby się o połowę!
Magdalena Meissner

Management Support Officer, UBS Bank Zürich

Jak wynika z mojego doświadczenia, wielu z moich pacjentów, nawet pomimo spędzonych w Niemczech wielu lat życia, ma ogromne problemy z nauką języka niemieckiego bądź z posługiwaniem się nim. Pacjenci niejednokrotnie sygnalizują mi blokadę uniemożliwiającą czasami posługiwanie się językiem niemieckim. Z tego też powodu, wychodząc naprzeciw tej specyficznej potrzebie uczenia się języka niemieckiego z lektorem polskojęzycznym –  chciałabym polecić Państwu stronę językową Pani Agnieszki Drummer. Jej autorska metoda oraz niebanalna osobowość gwarantują lekką, miłą i przyjemną naukę, skutkującą szybkim przyswojeniem zasad języka niemieckiego i pokonaniem bariery posługiwania się językiem obcym.
Agnieszka Achramowicz-Bielecki

Psycholog kliniczny, Polski psycholog w Hamburgu

Każda lekcja języka niemieckiego z Panią Agnieszką daje mi kolejny krok w moim rozwoju. Nie przypuszczałam wcześniej, że niemiecki stanie mi się tak bliski. Zniknęły wszelkie bariery, dzięki czemu jest mi łatwiej rozwijać się w pracy i uczestniczyć w życiu codziennym.  Pojawiła się za to radość z tego, że pnę się coraz wyżej w znajomości tego języka, ale bez Pani Agnieszki byłoby to niemożliwe. To był strzał w dziesiątkę, że spotkałam takiego nauczyciela…Szczerze polecam lekcje języka niemieckiego z Panią Agnieszką.

Karolina Trawczyńska

Architekt, Assmann Beraten + Planen AG, Berlin

Moja praca polega między innymi na stałych kontaktach naukowych z kolegami lekarzami na całym świecie. Z tego powodu znajomość języków obcych jest mi niezbędna. Do Pani Agnieszki Drummer trafiłem w pewnym sensie przypadkowo i był to strzał w dziesiątkę. Uczę się z nią niemieckiego stale od 2014r. od zupełnego „zera” i mogę powiedzieć, że sam jestem zaskoczony, że tyle się nauczyłem. Pani Agnieszka Drummer jest bardzo dobrym lektorem posiadającym zarówno ogromną wiedzę jak i odpowiednie podejście indywidualne do ucznia. Zawsze mi wstyd, kiedy jestem nieprzygotowany, ale obecnie staram się, aby nie mieć tych powodów do wstydu. Atutem jest także to, że można się uczyć poprzez Internet i rozwiązywać ćwiczenia gramatyczne w bardzo rozbudowanym kursie: „www.metodaad.pl”. Reasumując nauka z Panią Agnieszką Drummer jest bardzo skuteczna.

Dr n. med. Krzysztof Gawroński

Dr Medycyny, adiunkt w Szpitalu Wojskowym w Warszawie

Chciałabym wszystkim niezdecydowanym polecić naukę z Panią Agnieszką Drummer. Uczę się od 2014r. Nauka jest mi potrzebna do mojej pracy, gdyż jestem lekarzem stomatologiem, pracującym w dużej firmie medycznej LUXMED w Warszawie. Stale mam kontakt z pacjentami mówiącymi w różnych językach. Poza tym często uczestniczę w szkoleniach poza granicami naszego kraju. Szkolenia najczęściej odbywają się w Niemczech. Pani Agnieszka Drummer ma bardzo ciekawe podejście do mnie jako do ucznia. Otóż Pani Agnieszka powoduje, że uczę się chętnie i nie mogę być nieprzygotowana na kolejną lekcję. Wynika to pewnie z jej bardzo mądrego i mobilizującego wpływu na ucznia. Szczerze polecam każdemu taką naukę. Dużym atutem jest możliwość nauki poprzez Internet, co jest dla mnie bardzo pomocne, gdyż nie miałabym zbyt wiele czasu na przemieszczanie się do szkoły językowej nauczającej metodą klasyczną. Jednocześnie zaręczam, że efekt jest taki sam lub nawet lepszy.
Dorota Gawrońska

Dr Stomatolog, Luxmed, Warszawa

Jest mi niezwykle miło zarekomendować Panią Agnieszkę Drummer. Pani Agnieszka jest wspaniałym nauczycielem języka niemieckiego, najlepszym jakiego kiedykolwiek miałam. Jest również bardzo komunikatywną i sympatyczną osobą. Zajęcia zawsze prowadzone są w miłej i bezstresowej atmosferze. Pani Agnieszka jest zawsze świetnie przygotowana do zajęć. Na szczególne uznanie zasługuje Jej elastyczne podejście do ucznia oraz, co najważniejsze skuteczność nauczenia. Serdecznie polecam!
Marta Borkiewicz-Jaroszewska

Prezes zarządu, OWI Sp. z o.o., Kristom Cargo Sp. z o.o., Wrocław

Naukę z panią Agnieszką Drummer rozpocząłem krótko po przyjeździe do Niemiec. Moja znajomość języka niemieckiego była znikoma. Szukałem nauczyciela, który pomoże opanować mi język oraz dostosuje się do mojego czasu. Nauczyciela, który będzie elastyczny, praktyczny i który pokaże że nauka niemieckiego nie musi być straszna. Pani Agnieszka spełnia wszystkie te kryteria. Jest ona nauczycielem XXI wieku, który wychodzi poza sztywne ramy nauczania szkolnego i staje się przyjacielem w nauce języka 🙂
Dawid Tworowski

Zegarmistrz, Pfullendorf

Języka niemieckiego uczę się z Panią Agnieszką Drummer od ponad roku. Pani Agnieszka jest bardzo sympatyczną, miłą, wyrozumiałą i pozytywnie nastawioną osobą, która „zaraża” swoją pasją do niemieckiego. Lekcje są zawsze interesujące, prowadzone bardzo na luzie, a materiał konkretny i przejrzysty.
Dla mnie wybór nauki z Panią Agnieszką jest najlepszą decyzją bo nie tracę czasu i pieniędzy na dojazd do szkoły, a atmosfera na lekcjach jest naprawdę przyjemna, co sprawia, że z niecierpliwością czekam na następną lekcję. Polecam 🙂
Natalia Butkiewicz

Hamburg

Wszystkim, którzy chcą zrealizować swoje pragnienia i marzenia o solidnym  nauczeniu  się języka niemieckiego zdecydowanie polecam lekcje z Panią Agnieszką Drummer. Miałam kontakt z wieloma nauczycielami języka niemieckiego, ale z całą pewnością stwierdzam, że Pani Agnieszka jest  nauczycielem  wyjątkowym, NAJLEPSZYM  z NAJLEPSZYCH.  Cechuje Ją niesamowita fachowość, rzetelność i kreatywność, a także profesjonalne podejście do ucznia, którego potrafi  skutecznie motywować. Lekcje z Panią Agnieszką są niezwykle interesujące i odbywają się w miłej i przyjaznej atmosferze, a Jej autorskie metody przynoszą w bardzo szybkim czasie niesamowite efekty. Pani Agnieszka Drummer to wybitny fachowiec, germanista, ale przede wszystkim Człowiek z wielką pasją w różnych dziedzinach, którą chętnie dzieli się z innymi. Właśnie w ten sposób zaszczepiła we mnie nie tylko zamiłowanie do  języka niemieckiego, ale także zainteresowanie kulturą i  literaturą  krajów niemieckojęzycznych. Zajęcia z Panią Agnieszką to czysta przyjemność i z niecierpliwością czekam na kolejne.

Kinga Guzowska

Kursy językowe prowadzone przez Panią Agnieszkę cechują się wysokim poziomem merytorycznym, różnorodnością metodologiczną oraz wysoka fachowością.

Szczególną wartość ma elastyczność w dopasowaniu się do możliwości czasowych.
Patryk Żabicki

Programista, Centralway Numbrs AG, Zürich

Panią Agnieszkę za pośrednictwem internetu znam od dawna, a to za sprawą np.  webinarów czy 15minutowych spotkań przez skype w których uczestniczyłam. W międzyczasie uczyłam lub bardziej może próbowałam się uczyć z kilkoma innymi nauczycielami, ale tak naprawdę z żadnego nie byłam zadowolona. Od niedawna uczę się już regularnie z panią Agnieszką i muszę przyznać, że to był strzał w 10-tkę! Na lekcjach panuje swobodna atmosfera i nierzadko jest wesoło. Lubię słuchać jak pani Agnieszka tłumaczy, ponieważ niemiecki z Jej ust wydaje się być łatwiejszy. Nauka jest przyjemna, z niecierpliwością czekam na kolejną lekcję. Cieszę się, że jestem uczennicą pani Agnieszki i co ważne – śmiało mogę potwierdzić, że pani Agnieszka naprawdę kocha niemiecki i uwaga! zaraża tym innych. Czuję, że jestem pod dobrymi “skrzydłami”. Gorąco polecam wszystkim a tym, którzy się jeszcze wahają czy wybrać szkołę językową pani Agnieszki powiem krótko: Jetzt oder nie!
Agnieszka Barwacz

Pani Agnieszka to wybitny nauczyciel na miarę naszych czasów.Posiada ogromną wiedzę,którą przekazuje w sposób jasny i zrozumiały.Zajęcia całkowicie dopasowuje do umiejętności swojego ucznia.Zawsze profesjonalnie przygotowana,punktualna,spokojna i w dobrym humorze.Ważne jest ,że dostrzega najmniejsze sukcesy swoich uczniów.Bardzo w nich wierzy ,dodając tym pewności w języku i wiary w siebie.Poprzez różnorodność na zajęciach dąży do wszechstronnego poznawania uczonego języka.Lekcje są przemyślane,ciekawe i urozmaicone.Uczestnicząc w nich odczuwa się spokój,relaks i pewność,że jest się w dobrych rękach.
Istotne jest też,że nauka przez Skype pozwala nam nie tracić czasu i pieniędzy na dojazdy do szkół stacjonarnych.Jest to bardzo wygodna,wręcz komfortowa forma dokształcania się.Nie istnieje potrzeba zakupu podręczników,ponieważ materiały na których się pracuje Pani Agnieszka opracowuje sama ,tak by dostarczyć pełnię treści.
Decyzję o podjęciu nauki z Panią Agnieszką uważam za najlepszą na drodze do poznawania języka niemieckiego.Szczerze każdemu polecam!
Farida Suchodolska

Niemieckiego uczyłam się wiele lat z przerwami, ale prawdziwą, skuteczną i przyjemną naukę zaczęłam dopiero pół roku temu z Panią Agnieszką Drummer. Pani Agnieszka ma prawdziwy dar, dzięki któremu język niemiecki przestaje być skomplikowany, a staje się dla wszystkich logiczny, interesujący, zaskakująco zrozumiały. Pierwszą inspirację i motywację do podjęcia ponownej nauki stanowiły książki Pani Agnieszki Drummer (Codziennik Niemiecki, Niemiecki na błędach), po przeczytaniu których zdecydowałam się na regularną naukę u Pani Agnieszki. Każda lekcja jest dla mnie przyjemnością i pewnością, że wykorzystuję mój czas na najbardziej efektywną i szybką naukę. Ponadto nowoczesne i efektywne metody nauki (skype) stosowane przez Panią Agnieszkę umożliwiają mi regularną naukę w dogodnych warunkach, co jest dla mnie kwestią kluczową, podczas gdy obecnie muszę pogodzić pracę zawodową z wychowaniem małej córeczki. Pani Agnieszka uczy cierpliwie, skupiając się na przydatnych i praktycznych (a nie wyłącznie podręcznikowych jak w niektórych szkołach językowych) aspektach gramatycznych, zwrotach i słownictwie, wszystko tłumacząc w sposób zrozumiały i dokładny, a jednocześnie we właściwym momencie i w optymalnej dawce wzbogaca nasze lekcje o elementy języka biznesowego i prawniczego, dzięki czemu mam pewność, iż na każdym poziomie znajomości języka, będę w stanie w razie zaistnienia takiej możliwości, bez problemu porozumieć się w języku niemieckim także w pracy. Naukę na skypie, uzupełniam także dodatkowo lekcjami na portalu Pani Agnieszki według metody AD, co daje wspaniałe rezultaty.

Nauką z Panią Agnieszką Drummer to gwarancja solidnej nauki niemieckiego i szybkich postępów, a Pani Agnieszka Drummer to prawdziwy nauczyciel z pasją, dlatego wszystkim polecam te lekcje.

Joanna Lesiewska

Adwokat, Warszawa

Uczę się u Pani Agnieszki już od ponad roku. Długo zwlekałem z podjęciem nauki, nie byłem przekonany też do internetowej formy nauczania – dałem się namówić widząc niesamowity entuzjazm osoby, która wcześniej uczyła się u Pani Agnieszki. I to był strzał w dziesiątkę. Lekcje są całkowicie różnorodne – prócz gramatyki jest dużo mówienia i słuchania. Poziom jest dobrany tak, że muszę być podczas zajęć całkowicie skupiony- ale jednocześnie nie są one męczące. Podsumowując: z całego serca polecam!
Michał Pochopień

Programista, Centralway Numbrs AG, Zürich

Szczerze polecam zajęcia z języka niemieckiego prowadzone przez p. Agnieszkę! Materiał jest zawsze zwięzły i dobrze przygotowany pod poziom ucznia. Lekcje są oparte na praktycznym użyciu języka i najczęściej występujących elementach.

Indywidualne podejście i możliwość zadawania pytań w trakcie zajęć pozwala na wyjaśnianie wszystkich wątpliwość natychmiast gdy się pojawią, co znacząco przyspiesza naukę.

Jakub Wolny

Programista, Centralway Numbrs AG, Zürich

Jestem uczennicą Pani Agnieszki od pół roku i cieszę się bardzo, że było mi dane spotkać takiego nauczyciela na swojej drodze. Język niemiecki uważałam za język trudny, twardy i niezrozumiały, byłam przekonana, że nie dam rady zaprzyjaźnić się z nim. Pani Agnieszka pokazała mi, jaki jest on prosty i logiczny, a nawet zdołała zarazić mnie wielką sympatią do tego języka. Nauka z Panią Agnieszką sprawia mi wiele radości. Jeśli uważacie Państwo, że nie macie talentu do nauki języków (też tak uważałam:)), to z całego serca polecam Panią Agnieszkę! To nauczycielka, która posiada wielką wiedzę, super podejście do ucznia i ogromny optymizm. Dzięki Niej nawet największy pesymista uwierzy w swoje możliwości.
Justyna Bliźniak

Swietna nauczycielka! Z ogromna wiedza i pasja do uczenie jezyka niemieckiego. Niesamowicie cierpliwa i podchodzaca z szacunkiem do drugiego czlowieka. Zycze wszystkim, ktorzy chca sie nauczyc, albo ucza sie, ale cos idzie nie tak, zeby spotkali na swojej drodze takiego nauczyciela jakim jest p. Agnieszka Drummer. Uwaga! jej pasja do jezyka niemieckiego zaraza 🙂

Iza Głowaczewska

Pedagog

Monachium

Kocham niemiecki. Pierwsze kroki stawiałam na kursach w Goethe Institut. O Pani Agnieszce Drummer wiem od początku mojej nauki (ciężko nie wiedzieć, jak do każdego szukania z frazą „niemiecki” wyskakuje coś, co jest jej autorstwa), ale zu tun mam relatywnie od niedawna JJJ. Lekcje u Goethego często mi przepadały. Żyję w innej czasoprzestrzeni niż normalni ludzie i jakoś tak zawsze wychodziło. Skutkiem tego są braki w podstawach. Wiedza mi tak wisi w mózgu, ale nie jest ugruntowana. Czasem dzwoni w którymś kościele, ale nie do końca to wszystko czuję. Wurde, werden, würde? – odbierało motywację do dalszej nauki. Chaos jednym słowem.
Mimo wszystko kocham ten język. I jakoś tak wyszło, że i Niemiec się napatoczył w moim życiu. I przeprowadzka do Hamburga. I praca z Niemcami i tak dalej. Presji wystarczająco wiele, żeby przyłożyć się do nauki (spróbujcie się kłócić po niemiecku i poprawiać po sobie błędy! Albo szukać słów…Nigdy nie brzmi poważnie! 😉 ).
Zdecydowałam się napisać do Pani Agnieszki, bo wiem, że udziela lekcje przez Skype, a w szkole językowej nikt mi nie będzie indywidualnie podstaw przypominał (w dodatku nie po polsku).
Kawa, ciasteczko, przypływ weny i udało się!
Za co UWIELBIAM Panią Agnieszkę?

1) za logiczne myślenie -> rozpracowanie niemieckiego -> łatwe przełożenie -> zrozumienie
2) za perfekcyjną diagnozę, skuteczną naukę (codziennie korzystam z tej wiedzy. Codziennie!) uczucie jak zaczyna mi się wszystko układać w całość jest nie do opisania! Odpręża mnie, motywuje i bardzo cieszy.
3) świetnie dobrane materiały (nie nudzę się, ale też nie demotywuję)
3) za OGROMNĄ wiedzę i dużo ciekawostek.
4) za formę, w jakiej sporządzane są moje notatki.
5) za to, że jest przesympatycznym, dobrym, bardzo kulturalnym, czującym trochę więcej człowiekiem.

Nazwałabym ją człowiekiem z misją nauki niemieckiego. To widać po stylu prowadzenia bloga, to czuć podczas każdej rozmowy. TAKI CZŁOWIEK i jeszcze logicznie myślący. Uwierzcie mi, już dawno doszłam w życiu do tego, że logika pomaga być ponadprzeciętnym w każdej dziedzinie.
Bez obaw budzę się każdego dnia w moim nowym niemieckim domku. Wiem, że Pani Agnieszka czuwa. Ogarnia i doskonali mnie. I zawsze cieszę się na kolejną lekcję. Tak ładnie mi wszystko układa w tej łepetynie. To takie miłe i wygodne!
Jestem człowiekiem, który “zawsze wie lepiej” (niestety). W tym przypadku zamykam oczy i bezgranicznie ufam. Pani Agnieszka wie, jak i czego uczyć.
Jestem dumna będąc uczennicą Pani Agnieszki.
Jestem pewna, że Agnieszka Drummer to już właściwie marka w nauczaniu niemieckiego.

Katarzyna Ślusarczyk

Hamburg

Jest jeszcze dużo więcej opinii, zdecydowanie za dużo, żeby tu wszystkie zamieścić.

Wszyscy moi uczniowie są “żywymi ludźmi”, podpisującymi się swoim nazwiskiem, nie publikuję tu opinii z podpisami typu “Ania” albo “Ania K. z P.”, jak to robi wiele szkół językowych.

Pozdrawiam serdecznie!

Agnieszka Drummer

Istnieje jeszcze moja “stara” strona internetowa i pewnie dalej będzie istnieć, bo połączenie ich obu mnie technicznie przerasta. Jeśli więc chcesz poczytać o mnie i o moich książkach więcej, to kliknij tu:

W latach 2010-2016 prowadziłam też blog pod innym adresem, więc w razie czego też tam zapraszam:

Ilość wydanych podręczników

Lata spędzone w Niemczech

Ile lat nauczam niemieckiego?

Ilość abonentów mojego newslettera

Ilość fanów na Facebooku

Ilość lekcji w Metodzie AD

Kursy niemieckiego online

Facebook 🙂

https://www.facebook.com/NIEMIECKI/

Mam zaszczyt być pomysłodawczynią i administratorką największej w Polsce grupy fanów języka niemieckiego.
Jest nas już ponad ćwierć miliona. Dołącz i Ty 🙂

[fblikebox id=992]