Szczegóły techniczne

Darmowy podgląd

Do obsługi tego kursu wybrałam program “Sensei WooCommerce”, bo wydał mi się optymalny, jeśli chodzi o funkcjonalność i niezawodność działania. Jednak nawet on ma pewne ograniczenia i “dziwności”, o których tu od razu napiszę.

Wszystkie elementy nauki są tu nazywane ogólnie “lekcja, czyli nie tylko same lekcje, ale też ćwiczenia, klucze do nich, a nawet poszczególne elementy wstępu i słowniczek. Dlatego z pozoru wygląda to tak, jakby lekcji było więcej niż 45. Ale jest ich naprawdę netto 45, wszystko inne to dodatki do nich.

Po otwarciu danej “lekcji” na dole po lewej stronie pod nią pojawia się zielony przycisk “zakończ lekcję”. Jeśli go naciśniesz, to dany etap nauki na liście wszystkich lekcji zostanie “odhaczykowany” haczykiem na zielonym tle i będziesz od razu widziała, że go już przerobiłaś.

Większość lekcji dostępna jest dopiero wtedy, gdy “odhaczykujesz” poprzednie, np. dostęp do drugiej lekcji dostaniesz dopiero wtedy, gdy “odhaczykujesz” ostatni klucz do ostatniego ćwiczenia po lekcji pierwszej. Gdy tylko “odhaczykujesz” dany element, to w górnym prawym rogu pojawia się pole “następna lekcja”, na które możesz kliknąć, aby przejść dalej. Wszystko poukładane jest w odpowiedniej kolejności, tzn. po pierwszej lekcji jest ćwiczenie pierwsze, następnie klucz do ćwiczenia pierwszego, dalej ćwiczenie drugie, klucz do ćwiczenia drugiego itd.

Do każdej “lekcji” (czyli porcji materiału, także ćwiczeń i kluczy) możesz powracać wielokrotnie.

Co drugi dzień dostaniesz maila zatytułowanego “Lessons dripping today” (niestety nie ma opcji, żeby zmienić to na język polski czy choćby niemiecki, program na którym “chodzi” cały kurs jest po angielsku – nie ma po prostu tak dobrego polskiego odpowiednika, więc gdzieniegdzie wkradły się angielskie słówka lub naprawdę słabe tłumaczenia na polski. Co mogłam, to poprawiłam, ale niestety nie do wszystkiego mam dostęp).

SŁOWNICZEK

Do kursu dołączony jest słowniczek niemiecko-polski wszystkich występujących w tym kursie wyrazów. Słownik ma dwie kolumny: wersję niemiecką oraz wersję polską. Domyślnie słowa ułożone są według ich niemieckiej kolejności alfabetycznej, ale klikając na górny wiersz (“POLSKI”) możesz jednym klikiem posortować sobie wszystkie wyrazy alfabetycznie po polsku. Jest również opcja wyszukiwania, możesz szukać wyrazów niemieckich i polskich. Możesz również zmienić ilość wyświetlających się na jednej stronie wyrazów.

 

Powrót do:Kurs niemieckiego dla opiekunek osób starszych > Wstęp