Testy niemieckiego - sprawdź swój poziom!

Na jakim oficjalnym poziomie niemieckiego (A1, A2, B1, B2) jestem?

To jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie (i mnie!) uczący się niemieckiego.

TU możesz to sprawdzić. Zapraszam Cię na autorskie internetowe TESTY niemieckiego. Te testy są wynikiem mojego wieloletniego nauczania, w tym nauczania do egzaminów na wszystkie poziomy. Współautorką testów jest pani dr Agnieszka Sochal, kierująca kształceniem nauczycieli niemieckiego na Uniwersytecie Warszawskim. Co warto wiedzieć o testach, zanim do nich przystąpisz?

♥ Rozwiązanie testu A1 zajmie Ci ok. 40 min,  A2 – ok. 60 min, B1 – do 80 min, B2 – do 90 min. Zorganizuj sobie więc czas i miejsce bez rozpraszaczy, np. wyłącz telewizor i smartfona (chyba, że na nim rozwiązujesz test). Nie musisz się spieszyć, bo nie ma ograniczenia czasowego, podane minuty to tylko wartości średnie, wynikające z doświadczenia.

♥ Każdy test składa się ze 100 pytań obejmujących przekrój umiejętności z danego poziomu: A1, A2, B1 lub B2: słownictwo, gramatykę, konstrukcję zdań itp.

♥ Żaden test internetowy nie sprawdzi niestety Twojej umiejętności mówienia. Jednak w naszych testach znajdziesz też zadania do odsłuchania, więc jest on bardziej obiektywny, niż testy wyłącznie pisemne.

♥ Jeśli na 100 pytań uzyskasz 60 prawidłowych odpowiedzi, to podchodząc do testu na danym poziomie w dowolnej szkole językowej RACZEJ go zdasz. Jeśli masz 100% lub prawie 100% prawidłowych odpowiedzi, to zdasz go praktycznie na pewno.  

♥ Wiele osób waha się pomiędzy dwoma poziomami (A1/A2, A2/B1 lub B1/B2), dlatego przy zakupie dwóch testów otrzymasz zniżkę. Dodatkową zniżkę aż 50% na wszystkie testy mają Klubowicze Klubu AD. Kod rabatowy znajdziesz na stronie klubowej, do której masz dostęp jako Klubowicz(ka).

♥ Zawsze masz trzy odpowiedzi do wyboru. Dołączyłyśmy również czwartą: “nie wiem”. Jeśli więc naprawdę nie masz pojęcia, co odpowiedzieć, to wybierz właśnie tę opcję. Jeśli “strzelisz” i wybierzesz którąś inną, to faktycznie możesz trafić dobrze, ale ogólny wynik całego testu będzie mniej wiarygodny. A ponieważ wynik testu będzie widoczny wyłącznie dla Ciebie, to zupełnie nie ma sensu się samemu oszukiwać. No i oczywiście nie ściągaj! Nie zaglądaj do żadnych pomocy! 😉

♥ Dostęp do testu/testów dostajesz natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty (przy płatnościach automatycznych – tpay, paypal – natychmiast, przy przelewie bankowym w ciągu 1-3 dni roboczych). Rozwiązywać testy możesz w dowolnym czasie, np. jeden natychmiast, a drugi za kilka miesięcy.

♥ Testów nie da się wydrukować, są dostępne wyłącznie online. Można je rozwiązywać na komputerze, tablecie lub smartfonie.

♥ Dlaczego nie ma testów C1/C2? Nie wykluczam, że kiedyś będą, ale doświadczenie uczy, że 99% z Was nie przekracza (na razie! Pracujemy nad tym wspólnie, prawda?) poziomu B2. Dlatego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8